Metabolic balance

Řešení problémů s tělesnou hmotností

Metabolic balance – program pro úpravu látkové výměny a řešení problémů s tělesnou hmotností

Metabolic balance je jednou z neúčinnějších metod k získání optimální tělesné hmotnosti, která je v ČR dostupná. Zakladatelem metody MB je německý lékař – internista Dr. Wolf Funfack a jeho kolegyně nutriční specialistka Ing. Silvia Bürke. Ve spolupráci s týmem lékařů, odborníků na výživu a informatiků se jim podařilo po téměř 20 letech výzkumu vytvořit speciální počítačový program. Tento program sestaví na základě laboratorního vyšetření vzorku krve každému účastníkovi individuální jídelní plán.

Metabolic balance

Metabolic balance odstraňuje metabolický syndrom, který postihuje přes 30 % českého obyvatelstva. Zahrnuje snížení a dlouhodobé udržení tělesné hmotnosti a celkově jednoznačně zlepšuje zdraví.
Podporuje energii a vitalitu, vrací chuť do života a působí proti stresu.

Díky tomuto programu můžete změnit své stravovací návyky a přitom jíst zdravě a vyváženě. Přirozená výživa je hlavním stavebním kamenem zdravého vývoje. Vyvážená látková výměna je základem harmonického průběhu všech tělesných funkcí.

Program je založen na individuálně sestaveném jídelním plánu na základě podrobného laboratorního vyšetření a  vyplněného dotazníku.

Jak program probíhá?

Program je rozdělen do několika fází. První přípravná fáze trvá dva dny. Během této fáze probíhá příprava těla na změnu a pročištění trávicího ústrojí. Druhá přísná fáze trvá minimálně dva týdny. V této fázi dochází k intenzivní regulaci hmotnosti, úpravě látkové výměny a zlepšení zdravotního stavu. Na ni navazuje přechodová fáze, ve které si můžete dopřát dosud zakázané potraviny a přitom pozorovat reakce těla na jejich konzumaci. Poslední udržovací fáze přichází na řadu tehdy, kdy jste spokojeni se svou dosaženou hmotností a zdravotním stavem. Pro udržení optimální tělesné hmotnosti se doporučuje i po nastolení správné látkové výměny nadále v určité míře dodržovat základní pravidla stravování.

Základní pravidla stravování metabolic balance:

  1. Jíte třikrát denně.
  2. Nejíte více, méně ani nic jiného, než je uvedeno ve Vašem individuálním plánu.
  3. Mezi jednotlivými jídly platí 5ti hodinová přestávka.
  4. Jedno jídlo by nemělo trvat déle než 60 minut.
  5. Každé jídlo začínáte uvedenou bílkovinou.
  6. Bílkovina se nesmí v jednom dni opakovat.
  7. Po 21.00 hodině již pokud možno nejezte.
  8. Ovoce (mimo jiné denně jedno jablko) jíte až na konci jídla.

V prvních dnech úpravy metabolizmu omezte tělesné aktivity.

 

FAQ – více odpovědí na Vaše otázky najdete zde:
http://www.metabolic-balance.com/cz/desktopdefault.aspx/tabid-428/


Kontakt

MUDr. Irena Vacková
Bezová 1658/1, Praha 4 14714, CZ
+420 212 244 570

 

Metabolic balance - Cesta ke zdravému hubnutí

Potravinová pyramida

 

TOPlist